• zgrupowanie-uks-mroz-5-min

Od 5 czerwca 2016 r przebywają na zgrupowaniu sportowym w Absolwencie kolarki Uczniowskiego Klubu Sportowego Mróz "Jedynka Kórnik " z trenerem Robertem Taciakiem. Na Mistrzostwach Polski w Świdnicy zdobyły kilka medali. Obecnie szlifują formę na Tour de Pologne.

ZŁOTO I SREBRO ALICJI RATAJCZAK W SZOSOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI

Doskonałą formę zaprezentowała zawodniczka Grupy Kolarskiej Mróz Colnago Jedynka Kórnik Alicja Ratajczak. W rozegranych w Świdnicy na Dolnym Śląsku szosowych Mistrzostwach Polski, Alicja zdobyła dwa medale. Złoty w jeździe indywidualnej na czas do lat 23, oraz srebrny w ekstremalnie ciężkim wyścigu ze startu wspólnego, w którym uległa jedynie Mistrzyni Europy i wice Mistrzyni Igrzysk Europejskich Katarzynie Niewiadomej. Świetnie na mistrzostwach wypadła również koleżanka klubowa Alicji, Nikol Płosaj, która w czasówce zdobyła srebrny medal, wyprzedzając ubiegłoroczną Mistrzynię Świata Darię Pikulik z Ziemi Darłowskiej, a w wyścigu ze startu wspólnego była czwarta. Życiowy wynik osiągnął również junior UKS Mróz Jedynka Kórnik Wojciech Bystrzycki, który zdobył niespodziewanie brązowy medal, a w wyścigu ze startu wspólnego na 125 km zajął czwarte miejsce. Wojtkowi w zwycięstwie wyścigu wspólnego przeszkodził jedynie brak doświadczenia, gdyż zdaniem wielu fachowców był tego dnia zdecydowanie najmocniejszy. Ogółem zawodnicy Mróz zdobyli na w/w mistrzostwach cztery medale, a możliwe to było dzięki precyzyjnym przygotowaniom na zgrupowaniu w Zieleńcu, tradycyjnie w ośrodku Absolwent.