• mateusz_master_masternak

Wiosną 2014 w naszym ośrodku szlifował formę czołowy polski zawodnik w boksie zawodowym – Mateusz Masternak. W czasie czterotygodniowego pobytu Mateusz przygotowywał się do walki z Yourim Kalengą o tytuł mistrza świata federacji WBA.
Zobaczcie relacje ze zgrupowania: https://www.youtube.com/watch?v=AoBTimSQza4
Mateusz Masternak (ur. 2 maja 1987 w Iwaniskach) na ringach amatorskich zadebiutował we wrześniu 2003 roku, a na pierwszy poważny sukces trzeba było poczekać do 2005 roku, kiedy to na turnieju w Lesznie został mistrzem Polski juniorów w kategorii wagowej do 75 kg.

Podczas kariery amatorskiej Mateusz stoczył ok. 70 walk.
W 2006 roku Mateusz Masternak zdecydował się na przejście do grona zawodowców, gdzie występuje aktualnie w dywizji junior ciężkiej (do 90,7 kg). Od początku zawodowej kariery Mateusza Masternaka, jego trenerem jest Piotr Wilczewski, specjalista i autorytet w świecie bokserskim. W 2012 roku Mateusz Masternak podpisał kontrakt z największą grupą promotorską w Europie, Sauerland Event, pod której banderą toczy obecnie swoje walki. 15 grudnia 2012, po jednogłośnym zwycięstwie na punkty nad Juho Haapoią, Mateusz Masternak został szóstym w historii zawodnikiem z Polski, który zdobył tytuł mistrza Europy w boksie zawodowym.

O Mateuszu Masternaku więcej dowiecie się z jego oficjalnej strony: http://mateuszmasternak.pl/