AKCEPTUJEMY BONY WAKACYJNE

49 Rajd Dolnośląski

W dniach 16-18 października Zieleniec stoi pod znakiem sportów motorowych. Na trasie 49 edycji Rajdu Dolnośląskiego, który w tym roku stanowi 7 rundę LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2015.

Trasa tegorocznej edycji zawodów przebiega przez wiele miejscowości Kotliny Kłodzkiej - odcinki specjalne rozegrane zostaną m.in.: w Polanicy Zdrój, Bobrownikach, Ścinawce i oczywiście w Kłodzku.

W Zieleńcu będzie zlokalizowany park serwisowy, biuro zawodów oraz biuro prasowe. Rozegrany zostanie również u nas odcinek testowy Rajdu.

W zeszłym przez Zieleniec przebiegał jeden z odcinków specjalnych:

 

Tomasz Kuchar w akcji:

Szczegół dotyczące samego rajdu mozna znaleźć na stronie organizatora: www.rajd.dolnoslaski.pl.

Zieleniec Poland Open

W weekend 24-25 pażdziernika w Zieleńcu odbędzie się pierwszy w historii disc golfowy turniej PDGA w Polsce. PDGA jest międzynarodową organizacją zrzeszająca graczy w disc golfa, promująca dyscyplinę i prowadząca spis turniejów. Turniej Zieleniec Poland Open będzie należał do kategorii C-tier, w którym będzie można zdobyć w nim punkty rankingowe.

Na czym polega gra? Disc golf bazuje na zasadach klasycznego golfa, z tą różnicą, że zamiast piłką do dołka należy trafić dyskiem do specjalnego kosza. Zadaniem graczy jest przejście całego pola, wykonując jak najmniejszą liczbę rzutów. Podobnie jak w golfie tradycyjnym, zaczynamy rzutem z „tee”, każdy kolejny rzut podejmując z miejsca, w którym dysk się zatrzymał.

Są jeszcze wolne miejsca dlatego zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i do zapisów tutaj: www.zieleniec.pl/zieleniec-poland-open

Pierwszy turniej odbył w Zieleńcu odbył się 15-16 sierpnia tego roku, a tutaj można przeczytać relację z turnieju http://zieleniec.pl/o-zielencu/aktualnosci/265-turniej-otwarcia-zieleniec-discgolf-park

Jakie wrażenia mają sami uczestnicy:

Zieleniec DiscGolfPark - Turniej Otwarcia

Jesteśmy w trakcie Turnieju Otwarcia Zieleniec DiscGolfPark. Wyniki są dostępne na stronie http://www.discgolfpoland.pl/zieleniec . Po pierwszej rundzie prowadzi Szymon Wącior z wynikiem 29. Siedzi mu na ogonie Michał Paszkowski (33). Reprezentant Farma Krzyczki Krzysztof Sadomski jest na trzecim miejscu (38) wraz z Wojciechem Wąciorem (ojciec i syn w jednym flajcie!).

Posted by Disc Golf Poland on 15 sierpnia 2015

 

Więcej informacji na temat samej dyscypliny moża zobaczyć tutaj: www.zieleniec.pl/disc-golf-park